Powrót Zabójczyni do Adarlanu – Królowa Cieni. Szklany Tron. Tom 4

Pragnienie zemsty jest ogromną siłą, która popycha do działania, o czym przekonają się wrogowie odnalezionej księżniczki Terrasenu. Celaena – bohaterka powieści ”Królowa Cieni. Szklany Tron. Tom 4” jest wściekła i ma zamiar zniszczyć każdego odpowiedzialnego za dokonaną lata temu krzywdę na jej ukochanych. Nie ma miejsca na litość – wszak okrutnicy wciąż żyją i knują przeciwko jej przyjaciołom.

Powrót zaginionej księżniczki

Celaena postanawia wrócić do Adarlanu i znowu przywdziać maskę najsłynniejszej zabójczyni, którą niegdyś zmuszona była nosić. Niestety, w tym ludzkim królestwie nie może używać swych ognistych mocy, lecz również wtedy, kiedy jest ich pozbawiona, pozostaje tak samo groźna. Tym bardziej, że może liczyć na swoich oddanych towarzyszy. Oprócz jej kuzyna i Chaola, kobieta ma wsparcie w Rowanie – mężczyźnie, który staje się coraz bliższy jej sercu.

Czy istnieje jakakolwiek szansa, żeby pomiędzy dwójką bohaterów powstało gorące, piękne uczucie, jakim jest miłość? Z pewnością okoliczności nie sprzyjają rozwojowi tego typu relacji. W końcu niełatwo jest wyznać swoje uczucia, kiedy na każdym kroku czyhają niebezpieczeństwa a kraina jest pełna bestii tylko czekających na to, aby odebrać kobiecie wszystko, co dla niej ważne.

 

Czy da się uniknąć zmierzenia się z przeszłością?

Na uwagę zasługuje także rozwój postaci głównej bohaterki, która staje się zdecydowanie bardziej odpowiedzialna i jest w stanie zrobić absolutnie wszystko, aby uchronić swych przyjaciół. Z kolei pozostałe ważne postaci doczekały się poświęcenia im większej uwagi przez autorkę i co za tym idzie, ukazania wielu ciekawostek z ich życia. Celaena musi zmierzyć się z nie tylko z intrygantami czy władającymi magią przeciwnikami, ale i zostanie zmuszona do tego, aby stawić czoła przeszłości i w niej odnaleźć wiele odpowiedzi.

Czwarta część serii ”Szklany Tron” to oryginalne fantasy, które pełne jest zwrotów akcji i spisków. Budowane od pierwszej strony napięcie, z każdym rozdziałem staje się coraz intensywniejsze, a czytelnik z zapartym tchem czeka na to, czy księżniczka Terrasenu zdoła wypełnić wyznaczoną przez siebie misję i przy tym ujść z życiem.